Telewizje w Polsce

Wszystkie forumowe ankiety.
ODPOWIEDZ

Jaką stację telewizyjną oglądasz najchętniej?

TVP 1
4
12%
TVP 2
1
3%
Polsat
4
12%
TVN
21
64%
Inną (napisz w poście jaką)
3
9%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Telewizje w Polsce

Post autor: Aro »

Co jakiś czas dyskutuje się na forum o stacjach telewizyjnych "rozwalając" wątki. Postanowiłem więc, że zrobie osobny temat i będzie można swobodnie porozmawiać tutaj o polskich stacjach telewizyjnych.

Ja o czym chyba już większość wie najchętniej oglądam programy Telewizji Polskiej. Regularnie jest to "Teleexpress", często także filmy dokumentalne o różnej tematyce, seriale (głownie "M jak miłość"), kabarety, czasami publicystykę ("Sprawa dla reportera", "Forum", "Prosto w oczy"). Uważam, ze TVP jest jedyną telwizja w której każdy widz znajdzie coś dla siebie. Wielkim plusem jest brak programów na bardzo niskim poziomie. Pisałem już jakie to programy (m.in."Ciao Darwin", "Led Light" oraz poranne programy quizowe). TVP mimo wielu minusów i okresów gdy było bardzo upolitycznione (i pewnie dalej w jakimś stopniu jest) jest dla mnie najlepszą telewizją w tym kraju.

Polsat to stacja która na początku lat 90-tych gdy pojawiła się na rynku i zyskała ogromną popularność głownie dzieki temu, że była czymś nowym. W przeciwieństwie do TVP można było tam zobaczyć wiele programów rozrywkowych, wiele amerykańskich seriali, disco polo oraz dobre filmy. Polsat jednak stał się łapczywy na kasę i zamiast dbać o widza to zaczał dbac o reklamodawców. Stacja ta miała podobno w planach zniknięcie z nadajników naziemnych i chciała nadawać tylko na swoim dekoderze. Jeszcze jakis czas temu goniła w zestawieniach udziałów stacji tv TVP 1 i wtedy myślałała chyba, ze jak zniknie to ludzie masowo zaczną kupować dekodery. Nie docenili jednak konkurencji kóra powstala w roku 1997 czyli TVNu ktory na początku radził sobie słabo, ale z czasem zaczał zabierać Polsatowi widzów tak, ze Polsat przegoniły TVP 1 i TVP 2, a czasami wyprzedza go TVN.

Teraz słowko o TVN. Na początku w ogóle nie odbierałem tej stacji wiec nie pamietam tych pierwszych programów, ale od jakiegos czasu mam juz ten kanał dostepny i wcale mnie to nie cieszy. Owszem na początku można było pooglądac kilka ciekawych programów, ale ile można słuchać Ewy Drzyzgi w której to programie ludzie opowiadają o tym, ze zgwałcili ich kosmice :?: TVN w tej chwili kupuje byle g... (sorrki za wyrażenie) by przyciągnąc widza. Kiczowate programy w których 'zalewają' ludzi, w których policjanci przeprowadzają na powaznie śledztwa, a przypomina to bardziej serial komediowy. Wspomnieć trzeba także "Na Wspólnej" w którym było reklamowane już chyba wszystko. Pozostaje czekać tylko aż panią Ziębe będzie męczyć biegunka i znajoma poleci jej szybkodziałający środek. Jedyne, co da sie obejrzec w TVN to Fakty i to tylko z Justyną Pochanke.

A jakie stacje Wy oglądacie najchętniej, jakie programy lubicie :?:
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: Gabra »

Ja prawie nie oglądam telewizji, bo nie mam na to siły. Dla mnie wszystkie stacje dają taką sieczkę, że się tego oglądać nie da :/ Czasem sobie zobaczę Wiadomości na TVP 1 , co jakiś czas oglądam "Muzyka łączy pokolenia" na TVP regionalnej. A tak, jedyny kanał, który włączam na początku to MTV Classic - puszczają dużo muzyki z lat 90... polskiej muzyki :D
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: Dobi »

Telewizji nie oglądam prawie wcale. Jeśli już to najchętnij TVN gdyż uważam, że "Fakty" to najlepszy program informacyjny.
TVN swojego czasu nadawał też ciekawe seriale ("Sześć Stóp Pod Ziemią" czy " Bez Skazy") i jeśli nie chciało mi się uczyć to oglądałem je...
TVN jednak nie jest stacją która oferuje tylko dobre programy. ArO słusznie napisał w temacie o Sopocie, że programy w stylu "Ciao Darwin" czy "Red Light" są beznadziejne i puste!
Jak to kiedyś powiedział Kuba Wojewódzki, "Ciao Darwin" to program w którym Polacy masowo udowadniają że pochodzą od małpy...
Niestety to prawda.
Ogólnie jeśi mam oglądać jakołś stację patrze jakie seriale emituje. Polsat też swojego czasu miał dorą ramówkę ("Ally McBeal", " Boston Public").

Ale tak naprwę najchętniej lubię oglądać stacje muzyczne. MTV, Viva oraz inne. Ale oczywiście Viva i MTV niemiecka albo amerykańska bo w Polskiej puszczają tylko hip - hop :?

[ Dodano: 2005-09-07, 08:53 ]
ArO pisze: Wielkim plusem jest brak programów na bardzo niskim poziomie.
Słucham?! :lol:
Ależ są i mają się dobrze. Wystarczy wspomnieć tu np "Herbatka u Tadka" czy "Śmiechu Warte". Może i owe programy cieszą się popularnością ale jak już napisałem ludzie lubię kicz!
Jeste jeszcze cała masa innych ale nie będę tu wymieniał wszystkich.

TVP może i jest dobra ale nie rozumiem dlaczego marnotrawi pieniądze z abonamentów...
Kanału TVP Kultura nie oglądają nawet jego założyciele. Chcieli konkurować z kanałami tematycznym TVP-u i Polsatu niestey nie udało się.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: grzechoo »

Ja także mało ogladam TV. Najczęściej są to kanały muzyczne i TVN. Polsat i Telewizję Publiczną (tu tylko M jak Miłość) oglądam bardzo rzadko. Czasami TVN 24. No i jeszcze w soboty jak niezapomnę to oglądam Top Of The Pops na BBC Prime oraz na RTLu.
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: marlena »

moje oglądanie tv polega na tym ze siadam na jakąs godzinę przed telewizorem i pykam pilotem przeskakując z programu na program! :) nie mam siły nic oglądać do konca, męczom mnie programy reklamy itp!

na dłuzej zatrzymuje się na programach muzycznych!

odkąd skonczyli się przyjaciele w ogole nie ogladam TV
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: Marcin A. »

marlena pisze:moje oglądanie tv polega na tym ze siadam na jakąs godzinę przed telewizorem i pykam pilotem przeskakując z programu na program! :) nie mam siły nic oglądać do konca, męczom mnie programy reklamy itp!

na dłuzej zatrzymuje się na programach muzycznych!

odkąd skonczyli się przyjaciele w ogole nie ogladam TV

Marlenka,skąd wiedziałaś,co chcę napisać? :grin:
Jedyny program,na którym zatrzymuję się na dłużej to MTV Classic.Niestety,niedługo ma zostać wycofany :(
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: Monika23 »

Ja ogladam programy polityczne,jakies filmy dokumentalne na TVP1;mecze naszej reprezentacji :-);progarmy rozrywkowe,czyli Kube na Polsacie i Szymona na Tvn i ta stacja chyba bedzie teraz czesto u mnie goscila,gdyz wczorajszy 1 odc.Magdy M. przypadl mi do gustu i bede teraz sledzila losy bohaterow co wtorek :] aha ogladam tez M jak milosc,czyli TVP2 :lol:

[ Dodano: 07-09-05, 12:04 ]
Jeszcze chcialam dodac,ze tvn ma u mnie duuuzego minusa za wlasnie programy quizowe :shock: cos wstretnego :!:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: Aro »

Dobi pisze:Ależ są i mają się dobrze. Wystarczy wspomnieć tu np "Herbatka u Tadka" czy "Śmiechu Warte". Może i owe programy cieszą się popularnością ale jak już napisałem ludzie lubię kicz!

"Herbatki u Tadka" już nie ma na antenie. No rozumiem, że dla Ciebie to może byc program na niskim poziomie ja jednak uważam, ze nie było źle. Przecież Drozda zapraszał tam głownie polityków i tylko z Nimi rozmawiał. Program wydawał mi sie bardziej nudny niż kiczowaty. :) Najwieksza porażką tego programu była Gabi Gold :D "Śmiechu warte" jest kiczowate :?: Przecież to my :) Tam są jedynie nagrania video nadsyłane przez widzów. Ok Drozda może wkurzac, ale ja osobiście nic do tego programu nie mam. To już powoli historia TVP bo program ma już z 10 lat.

Bardziej bym sie przyczepi do "Maratonu uśmiechu" w którym, co 2 lata zmieniają prowadzących. Na gorszych...
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: kinga »

Ja najchętniej oglądam TVN : W11, Magda M. (od wczoraj, również bardzo przypadla mi do gustu :) ), Misja Martyna, Taniec z gwiazdami, Rozmowy w toku (chociaż rzeczywiście już im się chyba tematy skończyly), czasem "Na wspólnej", dużo filmów, Co za tydzień, Fakty (kiedy z Wiadomości odeszla p. Pieńkowska już ich nie oglądam, Fakty są najlepszym programem informacyjnym). Bardzo lubię oglądać TVN Style, czasem TVN 24.

Na tej stacji w zasadzie denerwują mnie tylko te badziewne programy, które lecą rano typu: Graj o raj, Wykręć numer itp. :roll:

Jeśli chodzi o TVP to oglądam M jak milość i Na dobre i na zle, no i czasem na TVP1 JAG ale oni sobie robią kpiny z ludzi! Nową serię, nie puszczaną jeszcze w Polsce nadają we wtorki i środy o... 10:05 rano :roll: Żenada... Kto to będzie oglądal? Babcie na emeryturze?? :? Jak już wydają kasę i zakupują nową serię to niech chociaż dadzą ten serial o normalnej godzinie :? W TVP chyba niec więcej nie oglądam, poza jakimś filmem od czasu do czasu i innymi programami ale naprawde rzadko.

Polsat zszedl na psy. Niczego tam nie oglądam. No może Kubę czasem ale rzadko i to wszystko.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: DeathlySilence »

Umnie tv zeszła na plan drugi - pierwszy jest net :wink:
A jesli zasiąde przy tv to tylko gdy jest jakiś fajny film (obojetnie jaki kanał, ale najcześciej tvn, hallmark, polsat, coraz rzadziej tvp ze względu na godziny emisji :/ )
W tvp denerwuje mnie jedno - jak wspomniałem wyżej - godziny emisji fajnych filmów, dokumentów itd. - albo z rana kiedy wszyscy albo śpia, albo w pracy - albo późno wieczorem - dla nocnych marków :?
Do tvn i polsatu nic nie mam - może wnerwiające są te reklamy (ich długość), ale sa to stacje komercyjne, i za to sie utrzymują, nie z moich pieniedzy - w przeciwieństwie do tvp :!: Oczywiście przy krótkim kontakcie z tv udaje mi się omijać wszelkie kiczowate produkcje wszystkich stacji...

A moja ramówka zaczyna się głównie od 18 godziny - włańczam ZigZap i oglądam 'Aparatke' - później kolacja - i zaczyna się maraton informacyjny - Wydarzenia - Fakty - Wiadomości :) Te same informacje podane na innym talerzu :lol: Ciekawa sprawa - i wiele rzeczy mozna tak wychwycic :wink:

No i zasiadam przed tv kiedy jest gdzieś Edyta :D
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: vanity »

jeśli chodzi o polsat to różnie to była z ich ramówką. kiedyś była np ally mcbeal którą oglądałam. teraz jest gorzej. pozostaje mi z regularnych pozycji tylko kuba wojewódzki, exclusive (ale czasem opuszczam), co z tą Polską, czasem raport polsatu (jeśli jest to historyk to pooglądam). czasem także film - jak jest dobry i nie jest powtórką.

tvn - tu chyba się zapiszę w poczet oglądaczy magdy m, pozatym Co za tydzień, szymona show (wcześniej mamy cię), rzadko Monka, no i filmy jeśli nie są powtórką i są dobre. aha kasia i tomek, pascal brodnicki,

tvp3 - teleplotki, wieczorem film jeśli fajny. czasem są też dokumenty.

tvp1 tvp2 - tutaj lubię dokumenty, hotel zacisze, MjM, MECZE reprezentacji i ligii mistrzów, filmy jeśli są dobre i nie są powtórkami

do tego: wieczorem Wydarzenia, fakty, wiadomości
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: Aro »

Obrazek

Koszmar! Te programy pojawiają się także w nocy! W tej chwili ta biedna kobita musi siedziec o 1:00, nawijać non stop, głupio się uśmiechać i zachęcać do dzwonienia. Najfajniejsze jest to, ze odbiera całą mase nieprawidłowych odpowiedzi. Ciekawe po co takie odpopwiedzi wpuszczają na antenę :?: Ta pani oczywiście jest tak strasznie smutna, ze już dziesiąta osoba źle odpowiedziała. I pewnie do 2:00 (bo program trwa do tej godziny) nikt dziwnym trafem nie zadzwoni z prawidłową odpowiedzią. Naciągacze :!:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: vanity »

no cóż, program może i głupi ale za to ile tvn zarobi na sesemeskach i telefonach....
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: Magda M »

no i prowadząca tez ma za to kase.... nie wszyscy pracuja w dzien....
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Telewizje w Polsce

Post autor: Aro »

Oglądałem to do końca z czystej ciekawości. No i tak jak mówiłem nagle pod koniec programu zadzwonił telewicz Rafał i podał liczbę 26 (prawidłową). Najfajniejszy był zegar. Ta pani uruchomiła zegar inforumujący, ze do końca zabawy zostało 4 i pół minuty i namawiała do szybkiego wysyłania SMS-ów po czym zegar zatrzymywała i tak z 4 i pół minuty zrobiło się 20. :D Następnie był konkurs z zapałkami. Zadanie bardzo proste i tylko 10 min. do końca programu. Pani zaczęła narzekać, że nikt nie dzwoni. Oczywiste było, że musiała jeszcze sobie pogadac tych 10 min. bo zadanie było tak banalne, ze jesli by odebrała pierwszy telefon to mysle, ze odpowiedz była by prawidłowa.

Zastanawia mnie, co by ta Pani zrobiła gdyby ktoś na początku programu odpowiedział dobrze. Dzwonisz do nich, kłamiesz, ze twoim zdaniem odpowiedz jest powiedzmy 15 gdy jest 20, a bedąc na antenie podajesz prawidłową liczbę. :lol: Normalnie chyba bym im cały odcinek rozwalił. Kochany TVN :D
ODPOWIEDZ